Workshopy a besedy

TVOŘIVÉ DÍLNY

Přihlaste se se svými dětmi na tvořivé dílny.
Přihlásit se můžete ZDE .

Tvořivé dílny jsou vhodné pro rodiče s dětmi. Uvedené ceny zahrnují také spotřebovaný materiál a platí pro výrobek, ne počet osob (přijde-li tedy tří členná rodina vyrobit si jedny náušnice, zaplatí 200 Kč). Tvořivé dílny se platí na místě, možná je platba v hotovosti nebo kartou.

PROGRAM 2023 

program workshopu na tento rok  budeme průběžně doplňovat

 

 

Vyřezávání dřevěné misky

11. 2. 2023 od 14:00
cena : 250 Kč

Po úspěšném listopadovém workshopu vyřezávání dřevěné lžičky Vám nabízíme možnost vyřezat si vlastní dřevěnou misku. Pracovat budeme s jednoduchým nářadím. Workshop je vhodný i  pro začátečníky. Přihlásit se  mohou dospělí i starší děti.  Mladší děti mohou přijít v doprovodu rodičů.
Na workshop je nutná rezervace.

 

Drátování – klasický oplet hrnku bez ucha

 

24. 2. 2023 od 17:00
cena: 290 Kč

 

Přijďte se naučit další tradiční řemeslo. S paní  lektorkou Šárkou Dvořákovou si  odrátujeme  keramický hrnek klasickou drátenickou technikou.  Délka kurzu je cca 2 h. Workshop je vhodný  pro dospělé i děti od cca 12 let (podle šikovnosti). V ceně je veškerý materiál i  zapůjčení nářadí. Před kurzem bude ukázka tvorby s možností zakoupení výrobků i kreativních sad

Na workshop je nutná rezervace.

Velikonoční vajíčka z vlny

31. 3. 2023  od 17:00
cena: bude upřesněno

Seznámíme se s technikou suchého plstění ovčího rouna, kdy si za pomoci speciální plsticí jehly vytvoříme vlastní obrázek na polystyrenové vajíčko. Přijít mohou dospělí i děti. Na workshop je nutná rezervace

 

BESEDY

 

Beseda o počasí a biometeorologii s Dagmar Honsovou

termín:  v jednání

 

Meteoroložka Dagmar Honsová je nejznámější Češkou ve svém oboru. Do povědomí široké veřejnosti se dostala díky televizním zprávám a novinovým článkům s tématikou počasí. Narodila se a žije v Praze. Po maturitě na gymnáziu vystudovala inženýrský a poté postgraduální obor na České zemědělské univerzitě. Specializovala na biometeorologii, kterou později začala přednášet na své alma mater na Katedře agroekologie a biometeorologie. Během studia začala pracovat jako meteoroložka předpovědi pro různá zpravodajská média, včetně relace předpovědi počasí.

Vstupné dobrovolné.
 
 
 

 

Dále jsou plánovány workshopy a besedy. Jejich realizace bude včas zveřejněna. Pokud máte zájem o realizaci workshopu či besedy na některé z níže uvedených témat, kontaktujte manažerku resortu (workshop či beseda však proběhnou jen při účasti alespoň 15 lidí).

  • Workshop výroby adventního kalendáře
  • Workshop výroby hmyzího hotelu / ptačí budky
  • Workshop sázení stromů
  • Workshop tvorby výrobků ze včelího vosku 

  • Beseda na téma: Udržitelný rozvoj (a jeho alternativy)
  • Beseda na téma: Udržitelné cestování 
  • Beseda na téma: Domácnost s nízkou ekologickou stopou (včetně workshopu s výrobou vlastního čistícího prostředku)
  • Beseda na téma: Fenomén zero waste
  • Beseda na téma: Klimatické změny a život v nich
  • Beseda na téma: Proč jsou některé státy bohaté a jiné chudé?r