Workshopy a besedy

TVOŘIVÉ DÍLNY

Přihlaste se se svými dětmi na tvořivé dílny.
Přihlásit se můžete ZDE .

Tvořivé dílny jsou vhodné pro rodiče s dětmi. Uvedené ceny zahrnují také spotřebovaný materiál a platí pro výrobek, ne počet osob (přijde-li tedy tří členná rodina vyrobit si jedny náušnice, zaplatí 200 Kč). Tvořivé dílny se platí na místě, možná je platba v hotovosti nebo kartou.

PROGRAM 2022:

 

PODZIMNÍ VĚNCE

14. 10. 2022 od 16:30 

 

Chcete mít originální vlastnoručně vyrobený podzimní věnec? Přijďte si ho vyrobit za pomocí lektorky paní Markéty Tomáškové, která je úspěšnou účastnicí známého televizního pořadu. 

Cena 1 100 Kč.

 
 
 

PLSTĚNÍ OVČÍ VLNY

od 17:00 v termínech:
27. 10. 2022 základy mokrého plstění

Seznámíme se s technikou mokrého plstění ovčí vlny, kdy za pomoci teplé vody a mýdla vytvoříme z česaného rouna soudržný plát. Část použijeme pro výrobu šatiček Zvonečkové víly, jejíž zhotovení bude obsahem druhé lekce. Z druhé části uplstěné plochy vystřihneme podložky pod hrnky. Dále se naučíme, jak z rovné česané vlny udělat vlnu vlnitou, abychom ji mohli používat na vlásky, vousy pro skřítky apod. Na výběr bude bohatá škála barev.

11. 11. 2022 zvonečková víla

Seznámíme se s technikou suchého plstění ovčího rouna, kdy nám za pomoci speciální plsticí jehly vyroste v rukou něžné stvoření v podobě víly, které zavěšené v prostoru může zdobit a chránit Vaše domovy. Kdo bude mít zájem, může víle vyrobit i křidélka.

25.11.2022 betlém

Vytvoříme si vlastní obraz s vánočním motivem. Na silné podložce z vlněného filcu budeme technikou suchého plstění „malovat“ obrázek o rozměrech 30×30 cm.

9. 12. 2022 obal na mobil

Podle velikosti vlastního mobilu si vystřihneme šablonu. Následně podle ní pomocí techniky mokrého plstění vytvoříme obal, který během práce můžeme dekorovat nejrůznějšími motivy. Na výběr bude bohatá škála barev.

VYŘEZÁVÁNÍ LŽIČEK

5. 11. 2022, od 14:00

Chtěli byste si vyzkoušet vyřezávání ze dřeva? U nás můžete! Přijďte si s dětmi vyrobit vlastní dřevěnou lžičku. Cena 200 Kč

VELIKONOČNÍ OZDOBY… a význam Velikonoc

2. 4. 2022, od 16:30

Chcete mít doma originální jarní věnec, hnízdo nebo krásné kraslice? Přijďte si je vyrobit! Ekologické a zároveň krásné ozdoby přinesou velikonoční atmosféru i k vám. Workshop je vhodný i pro děti. Přihlašujte se kliknutím a vyplněním formuláře výše nebo pište na mail. 

K tvoření vám o Velikonocích povykládá náš vzácný host – farář P. Mgr. David Tyleček.

Cena za výrobu jarního věnce: 200 Kč
Cena za výrobu hnízdečka s kraslicemi: 300 Kč
Cena za výrobu jarního věnce i hnízdečka s kraslicemi: 400 Kč

 

VLNĚNÁ VAJÍČKA

7. 4. 2022, od 17:00

Přijďte si s dětmi vyrobit vlněná velikonoční vajíčka tradiční technikou plstění. Vámi vyrobené kraslice vám poslouží jako originální výslužka nebo krásná dekorace. Workshop je vhodný i pro děti. Přihlašujte se kliknutím a vyplněním formuláře výše nebo pište na mail. 

Cena: 180 Kč
 

 

BESEDY

Dále jsou plánovány workshopy a besedy. Jejich realizace bude včas zveřejněna. Pokud máte zájem o realizaci workshopu či besedy na některé z níže uvedených témat, kontaktujte manažerku resortu (workshop či beseda však proběhnou jen při účasti alespoň 15 lidí).

  • Workshop výroby adventního kalendáře
  • Workshop výroby hmyzího hotelu / ptačí budky
  • Workshop sázení stromů
  • Workshop tvorby výrobků ze včelího vosku 

  • Beseda na téma: Udržitelný rozvoj (a jeho alternativy)
  • Beseda na téma: Udržitelné cestování 
  • Beseda na téma: Domácnost s nízkou ekologickou stopou (včetně workshopu s výrobou vlastního čistícího prostředku)
  • Beseda na téma: Fenomén zero waste
  • Beseda na téma: Klimatické změny a život v nich
  • Beseda na téma: Proč jsou některé státy bohaté a jiné chudé?r